N.Z.O.Z. WIFA-DENT, Al.Piłsudskiego 141, 92-318 Łódź   
rezerwacja: 506 572 305   
gabinet stomatologiczny łódź
Jak dbać o zęby niemowląt?
linia
Właściwa troska o zdrowie jamy ustnej rozpoczyna się wraz z początkiem życia Twojego dziecka. Istnieją czynniki, które jeszcze przed ząbkowaniem mogą wpłynąć na przyszły wygląd i stan zębów. Na przykład, będąca popularnym antybiotykiem tetracyklina może powodować przebarwienia zębów. Z tego względu, nie powinno się jej przyjmować w okresie karmienia ani w ostatnich 4, 5 miesiącach ciąży .

Jako że zęby pojawiają się u dziecka zazwyczaj około szóstego miesiąca życia, niemowlęta nie wymagają standardowego dbania o zęby i dziąsła za pomocą szczotkowania i nitkowania. Tym niemniej, każdy nowy rodzic powinien wiedzieć, iż niemowlęta mają szczególne potrzeby związane z higieną jamy ustnej. Ich przykładem jest ochrona przed próchnicą butelkową oraz dbanie o to, aby organizm dziecka otrzymywał odpowiednią ilość fluoru.

Co to jest próchnica butelkowa i jak można jej zapobiec?
Przyczyną próchnicy butelkowej jest częsty i rozłożony w dłuższym czasie kontakt z płynami zawierającymi węglowodany, takimi jak mleko, mieszanki mleczne i soki owocowe. Podczas snu dziecka bogate w cukier płyny na długi czas gromadzą się wokół zębów, powodując ubytki próchnicze, które najpierw powstają w przednich górnych i dolnych zębach. Dlatego też, nie powinno się pozwalać dziecku zasypiać z butelką soku lub mleka w ustach. Zamiast tego, przed ułożeniem dziecka do snu daj mu butelkę z wodą albo zalecony przez stomatologa smoczek. Jeżeli karmisz dziecko piersią, nie pozwalaj mu na ciągłe ssanie, a po każdym karmieniu wytrzyj jego ząbki oraz dziąsła czystą i wilgotną ściereczką lub kawałkiem gazy.

Co to jest fluor i jak mogę sprawdzić, czy organizm mojego dziecka otrzymuje go w odpowiedniej ilości?
Fluor ma korzystne działanie jeszcze przed procesem wyrzynania się zębów Twojego dziecka, ponieważ w procesie tworzenia się zębów wzmacnia ich szkliwo. W niektórych systemach wodociągowych do wody dodaje się odpowiednią ilość fluoru z myślą o właściwym rozwoju zębów. Aby dowiedzieć się, czy i w jakim stopniu używana woda jest fluorkowana, należy skontaktować się z lokalnym zakładem wodociągów i kanalizacji. Jeżeli woda w Twojej sieci miejskiej nie zawiera fluoru bądź jego stężenie jest niewystarczające, zasięgnij rady lekarza pediatry lub stomatologa, który może zalecić dziecku codzienne podawanie kropli fluorkowych.
 
źródło colgate.pl
 
projektowanie stron SEBDAN.PL  

stomatolog łódź -

 

dentysta Łódź -

 

gabinet stomatologiczny Łódź -

- naprawa zębów łódź -

protetyka łódź -

dobry dentysta łódź


Lekarz dentysta,

stomatolog,
pot. dentysta –
osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii. W Polsce tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po pięcioletnich studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się po odbyciu rocznego stażu podyplomowego oraz pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r., lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.

Oferta leczenie zębów: leczenie próchnicy z estetycznym wypełnieniem kompozytem, albo wkładem ceramicznym, wybielanie zębów w gabinecie lub za pomocą szyny na noc,enie kanałowe zębów, usuwanie zębów ,usuwanie złamanych narzędzi kanałowych,usuwanie starych wkładów koronowo-korzeniowych,
protetyka:licówki, wkłady oraz nakłady pełnoceramiczne,korony i mosty porcelanowe na bazie metalu lub pełnoceramiczne, protezy na implantach z różnym sposobem mocowania,protezy szkieletowe, na zasuwach , zatrzaskach, szynoprotezy,korony, mosty, na implantach cementowane lub przykręcane, wkłady koronowo-korzeniowe,
periodontologia:usuwanie kamienia,usuwanie osadu,leczenie zapalenia przyzębia