N.Z.O.Z. WIFA-DENT, Al.Piłsudskiego 141, 92-318 Łódź   
rezerwacja: 506 572 305   
gabinet stomatologiczny łódź
Jak dbać o zęby w dorosłym wieku?
linia
Kluczem do zapewnienia sobie jasnego i zdrowego uśmiechu przez całe dorosłe życie jest dbanie o właściwą higienę jamy ustnej. Nawet u osób dorosłych mogą powstać ubytki próchnicowe oraz choroby dziąseł, które mogą być przyczyną poważnych problemów. Ważne jest, aby przez całe dorosłe życie pamiętać o następujących czynnościach:
 
  • Szczotkuj zęby 2 razy dziennie korzystając z fluorkowej pasty do zębów w celu usunięcia płytki nazębnej – tworzącej się na zębach lepkiej warstwy, która jest główną przyczyną próchnicy.
  • Codziennie używaj nici dentystycznej w celu usunięcia płytki nazębnej z przestrzeni pomiędzy zębami i miejsc poniżej linii dziąseł, zanim zmineralizuje i przekształci się w kamień. Powstały kamień nazębny może być usunięty jedynie podczas profesjonalnego zabiegu czyszczenia.
  • Ograniczaj spożywanie pokarmów bogatych w cukier lub skrobię, zwłaszcza lepkich przekąsek. Im częściej podjadasz pomiędzy posiłkami, tym większe jest ryzyko atakowania szkliwa zębów przez kwasy wytwarzane przez bakterie płytki nazębnej.
  • Regularnie odwiedzaj stomatologa w celu wykonania profesjonalnych zabiegów oczyszczania zębów i badań kontrolnych
źródło: Colgate.pl
projektowanie stron SEBDAN.PL  

stomatolog łódź -

 

dentysta Łódź -

 

gabinet stomatologiczny Łódź -

- naprawa zębów łódź -

protetyka łódź -

dobry dentysta łódź


Lekarz dentysta,

stomatolog,
pot. dentysta –
osoba uprawniona do praktycznego stosowania wiedzy z zakresu stomatologii. W Polsce tytuł lekarza dentysty uzyskuje się po pięcioletnich studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym w jednej z uczelni medycznych. Prawo wykonywania zawodu lekarza dentysty uzyskuje się po odbyciu rocznego stażu podyplomowego oraz pozytywnym zdaniu Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego (LDEP). Zgodnie z ustawą o zawodzie lekarza i lekarza dentysty z dnia 5 grudnia 1996 r., lekarz dentysta upoważniony jest do leczenia schorzeń zębów, jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki i okolic przyległych.

Oferta leczenie zębów: leczenie próchnicy z estetycznym wypełnieniem kompozytem, albo wkładem ceramicznym, wybielanie zębów w gabinecie lub za pomocą szyny na noc,enie kanałowe zębów, usuwanie zębów ,usuwanie złamanych narzędzi kanałowych,usuwanie starych wkładów koronowo-korzeniowych,
protetyka:licówki, wkłady oraz nakłady pełnoceramiczne,korony i mosty porcelanowe na bazie metalu lub pełnoceramiczne, protezy na implantach z różnym sposobem mocowania,protezy szkieletowe, na zasuwach , zatrzaskach, szynoprotezy,korony, mosty, na implantach cementowane lub przykręcane, wkłady koronowo-korzeniowe,
periodontologia:usuwanie kamienia,usuwanie osadu,leczenie zapalenia przyzębia